AKTUALNOŚCI


Zapraszam Państwa do cyklicznych odwiedzin mojej strony na której będę informować o bieżących wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach.

Psychologia w Praktyce


Drodzy Państwo,

z nieskrywaną radością informuję, iż nawiązałam współpracę z czasopismem "Psychologia w Praktyce". Pisząc artykuły będę miała możliwość dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi specjalistami.

Porozmawiajmy o śmierci dziecka – Zaproszenie do spotkania.


Nazywam się Katarzyna Konczelska. Jestem magistrem psychologii, doktorantką Uniwersytetu SWPS, na kierunku psychologia.

Strata dziecka budzi wiele kontrowersji. Otoczenie unika rozmowy lub szuka słów pocieszenia, które bywają raniące. Czasami bliscy znikają na kilka miesięcy czy lat, odzywając się po czasie jak gdyby nigdy nic. Czasami ból jest tak wielki, że nie mija wraz z upływającym czasem. Zdarza się również, że paradoksalnie poprzez największe z możliwych cierpień pojawia się nowa siła, nowa jakość życia.

Czytaj całość

Rozmowa z redakcją poronilam.pl


Zachęcam do lektury wywiadu udzielonego portalowi Poronilam.pl. Rozmawiamy m.in. o korzyściach pomocy psychologicznej po stracie dziecka, a także problemach, z jakimi muszą sobie wtedy radzić rodzice i inni członkowie rodziny.

Czytaj całość

Spotkanie wsparciowe - Dzień Dziecka Utraconego


Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Utraconego, Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii zaprasza na ciepłe, pełne wspomnień i wzruszeń spotkanie wsparciowe dla rodziców po stracie dziecka.

Wiemy jak trudne są dla Was nadchodzące miesiące. Dzień Dziecka Utraconego, Wszystkich Świętych, grudzień… Wiemy, że poczucie niesprawiedliwości i wszechogarniającej pustki w tym czasie wzrasta. Proponujemy Wam spotkanie z innymi rodzicami, którzy doświadczają podobnych uczuć. Czytaj więcej

Konferencja w Elblągu


Celem konferencji było spotkanie przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych zajmujących się problematyką cierpienia, procesem żałoby po śmierci bliskiej osoby oraz szeroko rozumianej straty.

Było interdyscyplinarnie i intensywnie. Miałam przyjemność mówić o dobrze mi znanych grupach wsparcia dla rodziców po stracie dziecka. Wyjazd zaliczam do wyjątkowo udanych.

Konferencje Naukowe


Wiosna jest czasem konferencji: intensywnych podróży, spotkań, rozmów w gronie specjalistów w celu wymiany doświadczeń, wiedzy i umiejętności. W dniach 18-21 maja odbyła się XII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa “Życiodajna Śmierć – Pamięci Elizabeth Kübler – Ross“, podczas której miałam możliwość wystąpienia i poprowadzenia warsztatu. A już 31 maja będę miała zaszczyt wystąpić na innej konferencji, tym razem w Elblągu, gdzie poruszę temat grup wsparcia dla rodziców po stracie dziecka.

Do zobaczenia!

Konferencja poświęcona opiece paliatywnej


Szanowni Państwo,

w dniach 10-11 marca 2017 r. miałam zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowej konferencji zorganizowanej przez Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera poświęconej tematyce opieki paliatywnej nad nieuleczalnie chorym dzieckiem w łonie matki. Spotkanie w gronie specjalistów z różnych dziedzin stało się przestrzenią do wymiany doświadczeń i pogłębienia wiedzy dotyczącej towarzyszenia rodzinie, której dziecko umiera.


Podziękowania i rekomendacje