AKTUALNOŚCI


Zapraszam Państwa do cyklicznych odwiedzin mojej strony na której będę informować o bieżących wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach.

Spotkanie wsparciowe dla kobiet po stracie dziecka w Lublińcu


"Serce matki przesiąknięte tęsknotą.
Nadmiar łez co jakiś czas spływa…
Samotność w tym bólu codzienna
I okrutne słowa: „tak czasem bywa”"
(K.Konczelska)

Utrata dziecka jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu człowieka. Wielu rodziców czuje swoją bezradność, złość a przede wszystkim ogrom bólu, z którym ciężko jest im żyć. Doskwiera im samotność oraz pustka. Bez względu na wiek dziecka w chwili śmierci, strata dla rodziców jest największa, najboleśniejsza. Szczególnie dla matek. Nie możemy życia dziecka przywrócić ani odmienić jego losu. Ale możemy zaoferować nasze wsparcie, spotkanie z psychologiem - matką po stracie - spotkanie z innymi mamami, które doświadczają podobnych trudności.

Zachęcamy mamy po stratach dzieci bez względu na ich wiek w chwili śmierci, te, które są na początku tej drogi i te, u których minął już jakiś czas. Wszystkie, które czują potrzebę rozmowy, spotkania z innymi kobietami.

Serdecznie zapraszam, szczegóły: https://www.facebook.com/events/325735971381637/?ti=ia

Mamy sposoby


Szanowni Państwo,

zapraszam do obejrzenia programu „Mamy sposoby”, w którym dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat związany z tzw. „buntem dwulatka”. Obejrzyj film

Oczywiście ograniczenia czasowe programu sprawiły, że wiele kwestii jest tylko zasygnalizowanych, a część, bardzo ważnych, nawet nie mogła zostać poruszona. Jeżeli ktoś poczuje się zainspirowany lub będzie miał potrzebę uzyskania indywidualnej pomocy czy wsparcia, gorąco zapraszam na konsultację.

Do zobaczenia!

Dzień Dziecka Utraconego


Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Utraconego, wraz z Fundacją Rozwoju i Promocji Psychoterapii zapraszam rodziców po stracie dziecka na bezpłatne spotkanie z psychologiem.

Wiem jak trudne są dla Was nadchodzące miesiące.
Dzień Dziecka Utraconego, Wszystkich Świętych, Święta Bożego Narodzenia…

Dlatego z całego serca zapraszam na spotkanie, podczas którego będą mogli Państwo porozmawiać o swoim bólu, dziecku czy o swoich potrzebach.

Spotkania indywidualne odbędą się w poniedziałek 15.10.2018 r., w Dzień Dziecka Utraconego, w Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii, (Zabrze, ul. Wiktora Brysza 8).

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny w celu umówienia godziny spotkania.

Zapraszam także pary po stracie.

Do zobaczenia,
Katarzyna Konczelska
tel. 606-313-066

Tradycja a nowoczesność


Wreszcie, po tylu miesiącach, dotarła. Prosto z drukarni. I mam w tym swój skromny udział. Czekam na kolejne publikacje

Psychologia w Praktyce


Drodzy Państwo,

z nieskrywaną radością informuję, iż nawiązałam współpracę z czasopismem "Psychologia w Praktyce". Pisząc artykuły będę miała możliwość dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi specjalistami.

Porozmawiajmy o śmierci dziecka – Zaproszenie do spotkania.


Nazywam się Katarzyna Konczelska. Jestem magistrem psychologii, doktorantką Uniwersytetu SWPS, na kierunku psychologia.

Strata dziecka budzi wiele kontrowersji. Otoczenie unika rozmowy lub szuka słów pocieszenia, które bywają raniące. Czasami bliscy znikają na kilka miesięcy czy lat, odzywając się po czasie jak gdyby nigdy nic. Czasami ból jest tak wielki, że nie mija wraz z upływającym czasem. Zdarza się również, że paradoksalnie poprzez największe z możliwych cierpień pojawia się nowa siła, nowa jakość życia.

Czytaj całość

Rozmowa z redakcją poronilam.pl


Zachęcam do lektury wywiadu udzielonego portalowi Poronilam.pl. Rozmawiamy m.in. o korzyściach pomocy psychologicznej po stracie dziecka, a także problemach, z jakimi muszą sobie wtedy radzić rodzice i inni członkowie rodziny.

Czytaj całość

Spotkanie wsparciowe - Dzień Dziecka Utraconego