KILKA SŁÓW O MNIE


Psychologiem jestem z pasji i powołania. Praca to moje hobby. Nieustannie towarzyszy mi myśl, że trudności mogą nas wzbogać i sprawiać, że będziemy stawali się silniejsi. Uważność, empatia, wrażliwość to cechy, które określają mnie jako psychologa i towarzyszą mi w pracy zawodowej oraz życiu prywatnym. Kieruje się zasadą, że nawet najboleśniejsze doświadczenia, pojawiające się w życiu, mogą stanowić podłoże dla zmiany i nowych możliwości.

Towarzyszenie ludziom w ich trudnościach i bycie przy nich, gdy na nowo odkrywają radość życia, to najpiękniejsze, co mogło mnie spotkać. Człowiek uczy się całe życie i ma możliwość, by rozwijać się każdego dnia. To dla mnie prawdziwy zaszczyt być częścią tego procesu.
Wszelki ból i wszelkie cierpienie nie są niczym więcej, jak tylko intensywną energią krzyczącą, że coś potrzebuje naszej uwagi..."

Colin P. Sisson

DOŚWIADCZENIE


Moje osobiste doświadczenia życiowe, także te trudne i bardzo bolesne, spowodowały, że dziś jestem tym, kim jestem i robię to, co robię. Przeszłam terapię własną, aby móc świadomie pomagać innym. Pracuję pod superwizją. Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.

Ukończyłam psychologię na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Roczne Studium Interwencji Kryzysowej we Wrocławiu oraz liczne szkolenia z zakresu m.in. diagnozy i terapii zaburzeń depresyjnych, diagnozy i terapii stresu pourazowego, Racjonalnej Terapii Zachowania, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach czy Mediacji Rodzinnych. Ukończyłam Szkołę Trenerów METRUM i jestem Trenerem Umiejętności Psychospołecznych oraz Certyfikowanym Trenerem Edukacji Heroic Imagination Project prof. Philipa Zimbardo. Prowadziłam badania naukowe dotyczące problematyki żałoby, straty dziecka i potraumatycznego wzrostu na studiach doktoranckich we Wrocławiu (SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny). Jestem w trakcie szkolenia z terapii EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing), która staje się jednym z najczęściej wykorzystywanych podejść terapeutycznych w leczeniu pacjentów dotkniętych traumą i zaburzeniami lękowymi. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, pracuję pod superwizją.
Posiadam doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie psychologicznym, w depresji, żałobie i po stracie dziecka. Od 2011 r. prowadzę grupy wsparcia dla osieroconych rodziców, także dla tych, którzy stracili dorosłe dzieci w wyniku wypadku, zabójstwa czy śmierci samobójczej. Prowadzę terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach, terapię EMDR, interwencję kryzysową, poradnictwo psychologiczne. Pracuję także z dziećmi i młodzieżą, gdzie zajmuję się ich diagnozą i terapią, oraz poradnictwem wychowawczym. Prowadzę również mediacje – pomagam ludziom znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony – oraz szkolenia z zakresu umiejętności psychospołecznych i warsztaty rozwojowe.
Jestem pomysłodawczynią i współzałożycielką Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii, której nadrzędnym celem jest zwiększanie dostępności do szeroko rozumianej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla różnych grup społecznych, zarówno dla dorosłych jak i dzieci oraz zmienianie stereotypów dotyczących pomocy psychologicznej panujących w społeczeństwie. Wraz z zespołem realizujemy w Fundacji różne projekty, które wpisują się w nasze cele statutowe. W latach 2014-2015 realizowaliśmy m.in. 3 edycje projektu „Psychoterapia=Szansa” , w których łącznie wzięło udział aż 1643 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Od 2016 r. stale prowadzimy liczne szkolenia dla psychologów i innych specjalistów pracujących z ludźmi.
Istnienie nie ma celu. Jest tylko drogą. Droga życia jest tak piękna – kogo obchodzi przeznaczenie?”

Shree Bhaqway

PARTNERZY I PRZYJACIELE

Z racji szeroko podejmowanych wyzwań zawodowych staram się opierać na zaufanych partnerach w zakresie konsultacji psychologicznych czy też wsparcia Fundacji Rozwoju Psychoterapii i Promocji w Zabrzu. Bowiem z przyjaciółmi łatwiej osiągać cele. Poniżej krótka lista moich partnerów zawodowych i biznesowych.
 

Katarzyna Włoch Hyla Psychoterapeutka


 

Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii FRiPP


 

PKSYSTEM - INTELIGENTNE OPAKOWANIA