KILKA SŁÓW O MNIE


Psychologiem jestem z pasji i powołania. Praca to moje hobby. Nieustannie towarzyszy mi myśl, że trudności mogą nas wzbogać i sprawiać, że będziemy stawali się silniejsi. Uważność, empatia, wrażliwość to cechy, które określają mnie jako psychologa i towarzyszą mi w pracy zawodowej oraz życiu prywatnym. Kieruje się zasadą, że nawet najboleśniejsze doświadczenia, pojawiające się w życiu, mogą stanowić podłoże dla zmiany i nowych możliwości.

Towarzyszenie ludziom w ich trudnościach i bycie przy nich, gdy na nowo odkrywają radość życia, to najpiękniejsze, co mogło mnie spotkać. Człowiek uczy się całe życie i ma możliwość, by rozwijać się każdego dnia. To dla mnie prawdziwy zaszczyt być częścią tego procesu.
Wszelki ból i wszelkie cierpienie nie są niczym więcej, jak tylko intensywną energią krzyczącą, że coś potrzebuje naszej uwagi..."

Colin P. Sisson

DOŚWIADCZENIE


Moje osobiste doświadczenia życiowe, także te trudne i bardzo bolesne, spowodowały, że dziś jestem tym, kim jestem i robię to, co robię. Przeszłam terapię własną, aby móc świadomie pomagać innym. Pracuję pod superwizją. Jestem Członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Ukończyłam psychologię na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Roczne Studium Interwencji Kryzysowej we Wrocławiu oraz liczne szkolenia z zakresu m.in. diagnozy i terapii zaburzeń depresyjnych, diagnozy i terapii stresu pourazowego, Racjonalnej Terapii Zachowania, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach czy Mediacji Rodzinnych. Ukończyłam Szkołę Trenerów METRUM i jestem Trenerem Umiejętności Psychospołecznych oraz Certyfikowanym Trenerem Edukacji Heroic Imagination Project prof. Philipa Zimbardo. Ponadto jestem doktorantką we Wrocławiu (SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny), gdzie prowadzę badania dotyczące problematyki żałoby, straty dziecka, szeroko rozumianego wsparcia społecznego w tym zakresie.
Posiadam doświadczenie w pracy z osobami w kryzysie psychologicznym, w depresji, żałobie i po stracie dziecka. Od 2011 r. prowadzę grupy wsparcia dla osieroconych rodziców, także dla tych, którzy stracili dorosłe dzieci w wyniku wypadku, zabójstwa czy śmierci samobójczej. Prowadzę terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach, interwencję kryzysową, poradnictwo psychologiczne. Pracuję także z dziećmi i młodzieżą, gdzie zajmuję się ich diagnozą i terapią, oraz poradnictwem wychowawczym. Prowadzę również mediacje – pomagam ludziom znaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony – oraz szkolenia z zakresu umiejętności psychospołecznych i warsztaty rozwojowe.
Jestem pomysłodawczynią i współzałożycielką Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii, której nadrzędnym celem jest zwiększanie dostępności do szeroko rozumianej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla różnych grup społecznych, zarówno dla dorosłych jak i dzieci oraz zmienianie stereotypów dotyczących pomocy psychologicznej panujących w społeczeństwie. Wraz z zespołem realizujemy w Fundacji różne projekty, które wpisują się w nasze cele statutowe. W latach 2014-2015 realizowaliśmy m.in. 3 edycje projektu „Psychoterapia=Szansa” , w których łącznie wzięło udział aż 1643 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Istnienie nie ma celu. Jest tylko drogą. Droga życia jest tak piękna – kogo obchodzi przeznaczenie?”

Shree Bhaqway

PARTNERZY I PRZYJACIELE

Z racji szeroko podejmowanych wyzwań zawodowych staram się opierać na zaufanych partnerach w zakresie konsultacji psychologicznych czy też wsparcia Fundacji Rozwoju Psychoterapii i Promocji w Zabrzu. Bowiem z przyjaciółmi łatwiej osiągać cele. Poniżej krótka lista moich partnerów zawodowych i biznesowych.
 

Katarzyna Włoch Hyla Psychoterapeutka


 

Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii FRiPP


 

PKSYSTEM - INTELIGENTNE OPAKOWANIA