Drodzy Rodzice po Stracie Dziecka


Nazywam się Katarzyna Konczelska. Jestem magistrem psychologii, doktorantką Uniwersytetu SWPS, na kierunku psychologia.

Strata dziecka budzi wiele kontrowersji. Otoczenie unika rozmowy lub szuka słów pocieszenia, które bywają raniące. Czasami bliscy znikają na kilka miesięcy czy lat, odzywając się po czasie jak gdyby nigdy nic. Czasami ból jest tak wielki, że nie mija wraz z upływającym czasem. Zdarza się również, że paradoksalnie poprzez największe z możliwych cierpień pojawia się nowa siła, nowa jakość życia.
Jak jest u Ciebie? Porozmawiajmy o tym, o czym większość ludzi nie chce rozmawiać.
Serdecznie zapraszam do kontaktu osieroconych rodziców, którzy stracili dziecko w okresie do 5 lat od śmierci, niezależnie od jego wieku (zarówno dziecko w okresie prenatalnym, jak i dorosłe). Jestem psychologiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami po stracie. Aktualnie prowadzę badania naukowe, które mają na celu lepsze zrozumienie wpływu straty dziecka na życie rodziców. Moim celem jest polepszenie wiedzy i specjalistycznej pomocy psychologiczno-społecznej a także przerwanie tabu śmierci w naszym społeczeństwie.
Dzisiaj, teraz, Twoje doświadczenie może pomóc innym rodzicom w przyszłości.
Chętnych rodziców, zarówno matki jak i ojców, zapraszam do kontaktu ze mną w celu umówienia się na spotkanie. Udział w badaniu jest całkowicie dobrowolny i na każdym etapie można zrezygnować. Nic nie jest dla mnie tak ważne, jak drugi człowiek. Spotkanie może się odbyć w Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii w Zabrzu (w gabinecie) lub pod wskazanym przez Was adresem.

Osoby z dalszych okolic lub te, które nie są gotowe na osobisty kontakt, mają możliwość wzięcia udziału w badaniu on-line.

Poniżej podaję link do ankiety, gdzie można anonimowo się wypowiedzieć. Osoby chętne bardzo proszę, by przygotowały się na odpowiednio do udziału w badaniu – proszę zadbać o spokojny czas (maksymalnie 1 godzinę), miejsce (by nikt nie przeszkadzał) i proszę, by wypełnić całość za jednym podejściem.
https://pbp.swps.pl/meeta/vzuul4imx

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Konczelska
info@konczelska.pl
k.konczelska@fripp.org.pl
tel. 606-313-066
www.konczelska.pl