Praca z traumą i żałobą

Praca z traumą i żałobą jest bardzo zindywidualizowaną formą pomocy, uzależnioną od potrzeb osoby w kryzysie. Czasami przybiera formę wsparcia, towarzyszenia w żałobie, w najtrudniejszym czasie dla danego pacjenta.

Praca z traumą i żałobą Czasami przeradza się w terapię krótkoterminową lub terapię EMDR. Żałoba sama w sobie nie wymaga terapii, jednak może stanowić katalizator dla wcześniejszych urazów, nieleczonych zaburzeń lub w jakiś sposób wiązać się traumą. Utrata najbliższej osoby często jest doświadczana wszystkimi zmysłami i dla wielu ludzi stanowi najgorsze, najboleśniejsze doświadczenie w życiu. Często szczególnie trudne dla osieroconych jest rozmawianie z osobami, które takiego doświadczenia nie mają. Ich wsparcie bywa raniące, może potęgować uczucie bycia wyobcowanym wśród ludzi i świata skoncentrowanego na poszukiwaniu szczęścia.

W takiej sytuacji możliwość spotkania ze specjalistą może być źródłem ulgi, pomóc zrozumieć i radzić sobie z życiem w nowej, często bolesnej rzeczywistości.

W pracy ze stratą i żałobą bazuję nie tylko na na mojej wiedzy i umiejętnościach, ale spotykam się z ludźmi także jako matka, która w 2008 r. doświadczyła śmierci swojego niemalże 5-letniego dziecka. Śmierć, która na jakiś czas mnie - delikatnie mówiąc - osłabiła, pozwoliła mi podnieść się mocniejszą, dojrzalszą i z nowym spojrzeniem towarzyszyć ludziom w ich bolesnej podróży przez żałobę.

"Jednym z wyznaczników zdrowia psychicznego jest umiejętność godzenia się z tym, czego nie możemy zmienić. Trzeba umieć opłakać stratę i iść dalej".

[Nancy McWilliams]Jeżeli zatem spotkała Ciebie bolesna utrata lub jesteś osobą towarzyszącą czy wspierającą kogoś, kto takiej straty doświadczył, jeżeli mierzysz się z jakimiś wyzwaniami, kryzysami, czy zwykłymi wątpliwościami w tym obszarze, zapraszam do kontaktu.

Czas trwania jednej sesji wynosi ok. 50 min.
Koszt: 200 zł